Varise Ne İyi Gelir?

Varis dünyada pek çok kişinin mustarip olduğu bir toplardamar hastalığıdır. Bacaklarda meydana gelen varis rahatsızlığı kılcal, orta ve büyük olmak üzere üç gruba ayrılır. Kılcallar yalnızca kötü görünüme neden olup, başka şikayetlere yol açmazken orta ve kalın damar genişlemesi olarak adlandırılan varisler ise ciddi şikayetlere neden olabilir. Bu yazımızda şikayetleri olan hastaların merak ettiği konulardan varise ne iyi gelir, varis nasıl düzelir, varis nasıl geçer gibi başlıkları ele alacağız.

Varise Ne İyi Gelir?
Varis başlangıcında önemsenir ve gereken önlemler alınırsa büyük oranda durdurulabilen veya ilerlemesi yavaşlatılan bir hastalıktır. Fakat insanlar çoğunlukla önemsemez ve gereken tedbirleri almazsa rahatsızlık ilerleyen dönemde oldukça fazla şikayete neden olacak ve içinden çıkılmaz bir duruma gelecektir.

Varis Nasıl Düzelir?
Öncelikle bilinmesi gereken asıl konu varis hastalığı oluşmaya başladığından itibaren evde uygulanacak ilaç, krem, bitkisel karışım, varis çorabı ya da sülük gibi tedavi yöntemleriyle asla iyileşmeyecektir. Bunlar sadece sizin şikayetlerinizi azaltabilir ve rahatlatabilir bunun dışında bir süre kullandıktan sonra hastalığınızın komple ortadan kaybolacağını sanıyorsanız ne yazık ki yanılıyorsunuz. Varis yalnızca kalp damar cerrahi uzmanları tarafından uygulanan ameliyatlı veya ameliyatsız cerrahi varis tedavi yöntemleri ile son bulacaktır. Ayrıca tedavi olduktan sonra hala önlem ve tedbir almaz aynı hatalarla yaşamaya devam ederseniz yeni varisler oluşacaktır.

Varis Nasıl Geçer?
Varislerin evde kendi kendinize uygulayacağınız yöntemlerle tedavi edilemeyeceğinden üstüne basa basa bahsettik. Yani internet üzerinde karşılaştığınız varis kremleri, sülükler, kitaplar ya da herhangi bir ürün sizin rahatsızlığınızı geçirecek üstünlüğe sahip değildir. Size kazandırdığı hiç bir şey yokken sadece para ve zaman kaybetmenize neden olur.

Varis ve Şikayetleri Nasıl Durdurulur
Varislere dur demek için dikkat etmeniz ve yapmanız gereken bazı faktörler söz konusudur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Oturarak veya ayakta olmak suretiyle sabit kalınmamalıdır. Durmak zorunda olduğunuz yerde ayaklarınızı hareket ettirmeli ve belli aralıklarla adım atmalısınız.
2- Günlük en az 30 dakika yürüyüş yapmalısınız.
3- Egzersiz ve bacak hareketleri yapılmalı.
4- Duş aldıktan sonra bacaklara soğuk ile masaj uygulanmalı. Sıcak su damarları genişlettiği gibi soğuk su daralmasına yardımcı olmaktadır.
5- Plaja yatarak güneşlenmediğiniz sürece yüzme çok faydalı bir faaliyettir.
https://www.varistedavi.gen.tr/varise-ne-iyi-gelir
https://www.varisnedenolur.com/varise-ne-iyi-gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur