Varis Ülseri Neden Olur?

Varis ülseri, toplumda varis yaraları veya bacak yaraları şeklinde de tabir edilmekte olan bir rahatsızlıktır. Hem görüntü hem de vermiş olduğu şikayetler dolayısıyla maalesef kişileri büyük sıkıntıya sokabilen bir durumdur. Nedeni toplardamarların uğramış olduğu aşırı basınçtan dolayı hasar görmesidir. Bu sıkıntının iyileşme süreci için hastanın oldukça sabırlı olması gerektiği gibi tedaviye ayıracak zamanı da bol olmalıdır.

varis-ulseri-nedenleri

Varis Ülseri Sebepleri

Varis ülseri anlık ya da birden bire çıkan bir sorun değildir. Varis ülseri mevcut varis hastalarının ciddiyet göstermemesi ve önlem almaması sonucunda hastalığın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında başka bir sebebi yoktur. ilk başlarda sadece ağrı, sızlama ya da kramp gibi şikayetlerine maruz kalan kişiler gerek işleri aksar korkusuyla varisle beraber yaşamaya devam ederler fakat rahatsızlığın ilerleme göstermesi ile varisler cilt üzerinden çok net gözükecek şekilde dışarı çıkarlar ve kıvrımlı hale gelirler. Kişiler doktora gitme korkusuyla veya işlerinin aksamaması için ilaç, krem veya çorap gibi varis şikayetlerini azaltabilecek faktörleri kullanarak yaşamlarını sürdürürler. Fakat bu saydığımız ilaçların ya da araçların tedavi edebilme yönünden hiç bir etkisi bulunmamakta sadece geçici olarak şikayetleri azaltabilmektedirler.

Rahatsızlık daha da ileri gittiğinde ve hala tedavi olunmadığında bacakta ve ayakta göllenmeye neden olan kan bir zaman sonra neden olduğu basınçla damarlara zarar vermekte ve çatlak oluşturmaktadır. Dolayısıyla bu andan sonra da bacakta yaralar meydana gelmeye başlamaktadır. Varis yaraları maalesef güç iyileşebilen bir sorundur.

Görüntü olarak çok kötü bir vaziyet alan bacaklar bununla birlikte kişiyide bir çok şikayete maruz bırakarak, yaşam kalitesini düşürebilmektedir.

Varis yaraları olmaması için erken davranın
Özetlemek gerekirse kişilerin varis şikayetleri başladığı ilk zamanlarda aksatmadan ilaç, krem, bitkisel karışım ya da varis çoraplarıyla vakit geçirmeden tedavi olmaları büyük avantaj sağlar. Bu ilaçlara vakit geçirmek ve gereken tedbirleri yerine getirmemek sadece varis derecesenin artmasına neden olmaktadır.
https://www.varistedavi.gen.tr/varis-ulseri
http://www.orhancoskun.com/varis-ulseri-neden-olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur