Varis İçin Hangi Doktora / Bölüme Gidilir

Varis, çoğunlukla hareketsiz yaşam tarzı süren insanlarda görülen bir damar hastalığıdır. Mesleği icabı sürekli olarak ayakta veya oturarak çalışanlarda, hamilelerde veya fazla kilolu insanlarda sıkça karşılaşılır. Hatta varisler yaygın olarak cerrahlarda ve öğretmenlerde görülmektedir.

Çeşitli belirtileri yani şikayetleri olan varisler kişilerin bacaklarında ki damarların şişmesine, ağrımasına, kaşınmasına, sızlamasına ve geceleri kramplarla uyanmasına neden olabilir. Hatta bazı varis hastaları bacaklarında çok çabuk ağırlık ve yorgunluk hissederek bulundukları yere hemen oturma gereksinimi duymaktadır.

Dünya üzerinde çoğunlukla Asya ve Avrupa ülkelerinde karşılaşılan rahatsızlığın sebebi de gelişen teknolojiden dolayı insanların çok daha fazla hareketsiz kalmasındandır. Fakat Afrika da yaşayan insanlara bakıldığında ise hareketliliklerinden dolayı damar genişlemesi görülmemektedir.

Varis İçin Hangi Doktor ve Bölüme Gidilmelidir?
Varis rahatsızlığı için kalp damar cerrahi uzmanına gidilmelidir. Bu rahatsızlığın muayenesi ve tedavisi için konusunda tecrübeli bir kalp damar cerrahisi varislerinizin tipi, boyutu ve yoğunluğu ile tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi verecektir.

https://www.hangibolume.com/varis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur