Varis Ağrısına Ne İyi Gelir?

Varis ağrı, sızı, yanma ve kramp gibi şikayetlere maruz bırakan bir rahatsızlıktır. Varisleri olan kişiler günün ilerleyen saatlerinde bacaklarında ağırlık ve yorgunluk hissederler. Geceleri ise bacaklarına kramp girmesinden dolayı uyku problemi yaşamaktadırlar.

Varis şikayetlerinin azalması için yapılması gereken bazı tedbirler vardır. Bu yöntemler her ne kadar tam olarak geçirmese de kişinin rahatlamasına mutlak değerde yardımcı olabilmektedir.

Varis çorabı tercih edilebilir
Piyasada çeşitli sınıflarda varis çorapları bulunmaktadır. Doktor tavsiyesinde uygun çorabın kullanılması gerekmektedir. Giyilmesi ve çıkarılması zor olsa da baskı ve sıkılık sağladığından dolayı kişide oldukça avantaj sağlar. Çoğu varis hastası ağrılarının azalmasından dolayı rahatladığını fakat varis çorabının sıkmasından rahatsız olduğu yönünde yakınmalarda bulunmaktadır. Varis çoraplarının kolay giyilmesi ve çıkarılması için aparatlar bulunmaktadır. Zorluk çeken hastalar bu aparatları kullanarak kolaylık sağlayabilir.

Spor yapmak olumlu etkiler
Gündelik olarak yürüyüş, bacak hareketleri, bisiklet veya mümkünse yüzme gibi aktiviteler kişinin bacaklarında kan dolaşımına yardımcı olarak rahatlama sağlamaktadır. Günlük minimum 30 dakikalık yürüyüşler şikayetlerin azalmasında fayda sağlayacaktır. Ayrıca sauna, hamam veya plaj gibi sıcak ortamlardan uzak durmak gerektiği gibi bacaklara uygulanan soğuk su oldukça iyi gelecektir.

Bacaklarınız yukarıda istirahat edin
Tüm insanlar işten evlerine geldiklerinde dinlenme ve istirahat etme gereksinimi duyarlar. Bir çok insan uzanarak dinlenmeyi tercih eder. Varis hastaları da tıpkı bu şekilde uzanarak bacaklarında meydana gelen şikayetlerin azalmasını sağlamaktadır. Fakat istirahat sırasında en önemli etken bacakların yukarıda tutulmasıdır. Böylece bacaklarda kan dolaşımı meydana gelerek rahatlama meydana gelmesini sağlayacaktır. Bacaklarınızın altına minder, yastık ya da benzeri araçlar koyabilirsiniz. Ekonomik olarak sıkıntısı olmayan kişiler bu işlem için yapılmış olan varis minderlerinden satın alarak kullanabilir. Fakat zaruri bir ihtiyaç değildir. Dediğimiz gibi normal yastık ve minder de bu görev için oldukça yeterlidir.

https://www.varisnedenolur.com/varise-ne-iyi-gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur