Sivilcelere Karşı Doğal Sirke

Günümüzde çoğu kadın ve erkek yüzünde oluşan sivilcelerden rahatsız olmakta. Özellikle bluğ çağına erişmiş her 10 kadından 8’i sivilce ile karşı karşıya kalmaktadır. Türlü türlü doğal yöntem deneyen bireyler sivilce sorunun çözemeyince kendini bir cildiye uzmanının karşısında bulur.

Doktorunuz sivilce durumunuza, yoğunluğunuza göre size bir ilaç tedavisi başlayabilir. Eğer sivilce yoğunluğunuz çok değilse ve yüzeysel kalıyorsa krem, tonik gibi başlangıç diye tabi edilen ilaçlar ile tedavisini yapmayı tercih edecektir.sivilcelerden sirke ile kurtulma

Bu noktada doktorunuza danışmalısınız. Çünkü sivilce yüzeysel bir hastalık olduğu gibi içten gelebilen bir hastalığında habercisi olabilmektedir. Doktorunuz cildinize aşırı bir yağlanma gözlemlediği zaman dahiliye uzmanı ile koordineli bir çalışma izleyecektir. Gerekli tahlilleri dahiliye uzmanında isteyecektir. Doktorunuz tahlil sonuçlarınıza göre bir tedaviye başlamayı amaçlar ve bu en güvenilir, en doğru adımdır.

Sivilce problemi yaşayan kişilerin gün boyunca yediği ve içtiği şeylere dikkat etmesi gerekir. Özellikle kadınlar makyaj yaparken kullandığı fondötenin cilt tipine uygun o
lup olmadığına dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra yağlı yiyeceklerden kaçınmalı, cilt temizliğini aksatmadan yapmalıdır.

Peki ilaçsız bir çözüm yok mu?

İşte bu yazımızda sizlere yeni bir çözüm sunacağız. Öncelikle her cildin farklı bir özelliği olduğundan her cilt tipine yararlı olmayacağını belirtmek isterim. Ancak bu kürü uygulayan bireylerin %70’i olumlu sonuç almaktadır. Şimdi gelelim yapmamız gerekenlere…

Lütfen sirevde sirke yapımıke dedik diye marketlerde satılan sirkeleri yüzünüze uygulamayın. Burada kastedilen sirkenin özelliği doğal olması. Bu doğal sirkeler güvenebileceğiniz aktarlarda satılabiliyor. Fiyatları markette satılan sirkelere göre pahalı. Bu fiyat özelliği ile sirkenin doğal olup olmadığına bir nebze olsun güvenebilirsiniz. Marketlerde satılan sirkeler içeriği oynanmış olduğundan yüzünüze zarar verebilir. Onlar sadece tüketilebilecek türden olanlar. Eğer güvenebileceğiniz bir aktar yoksa evinizde kendi sirkenizi yapabilirsiniz. Bununla ilgili tarifleri internet aracılığıyla bulabilirsiniz.

Güvendiğiniz aktardan doğal sirkenizi aldıktan veya evde doğal sirkenizi yaptıktan sonra her gün bir pamuk yardımıyla sivilce olan bölgelerinize masaj yapar gibi, dairesel hareketlerle sürüyorsunuz. Bu sırada sirkenin keskinliğinden dolayı gözünüz ve burnunuz yanabilir, nefes almakta zorlanabilirsiniz.

Bu işlemi günde bir defa ve her gün uygulamak kaydıyla devam ettiğiniz takdirde yüzünüzdeki sivilcelerin inanılmaz bir şekilde değişime uğradığını fark edeceksiniz. Düzenli uygulamaların ardından sivilcesiz bir sabaha uyanmanın zor olmadığını göreceksiniz.

http://www.hangidoktorbakar.com/sivilce
http://www.hangidoktorbakar.com/akne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur