Sakal Çıkmayan Yerlere Ne Yapılmalı

Geçmişten günümüze sakalı olmayan kişiler nedense kendilerini sürekli dalga geçilecek bir konumda görür ya da diğer bireylerden eksik hissederler.

Aslında bu yersiz bir kaygıdır. İnternet ortamında bakıldığında sakal neden çıkmaz, sakal nasıl çıkar gibi aramaların yanı sıra sakal çıkması nasıl engellenir aramaları da oldukça revaçtadır.

Kimi insan sakalının çıkmasını isterken, kimi insan da sıkılmıştır ve artık sakalı çıksın istemez. Bu özellikle işi icabı her gün sakalını kesmek durumunda olan insanlar için geçerlidir.

Bazı insanların sakalları çok yoğun ve hızlı çıkar örneğin akşam tıraş olan biri sabah kalktığında sakalının yine belirgin olduğunu görür. Bu son derece sinir bozucu birşeydir. Hatta askerliğini yapanlar bilirler bir çok asker sabah kalabalık olduğu için akşamdan tıraş olur yatar. Bazı askerler akşamdan tıraş olur sabah içtimasında komutanı tarafından neden sakalını kesmedin sorusuna maruz kalır.

İşte bu insanlar artık sakaldan sıkılmış ve işi gereği sürekli kesmesi gerekiyorsa engellemek için araştırma içine girmiştir.

Sakalı hiç olmayan ya da bölgesel şekilde ara ara olmayan seyrek olan kişilerde sakal çıkmayan yerleri doldurmak ister. Çünkü bu yarım görünüm onu tatmin etmemekte ve hoş görünmemektedir. Özellikle sakal bırakmak isteyip bırakamayan kişiler bu durumda oldukça rahatsızdır.

İnternette sakal çıkarmak üzere bir çok ilaç ya da değişik yöntemler bulunmaktadır. Bu yazıları yazanlara sorsanız hiç biri bu yollarla sakal çıkarmamıştır. Ama maksat siteye ziyaretçi gelsin yazıyı okusun diye düşünürler. Halbu ki insanlara yaşattıkları hayal kırıklığının ve kaybettirdikleri zamanı hiç umursamazlar.

Sakal çıkmayan bölgelere hiç bir ilaç fayda etmez. Şu televizyon kanallarında çok sık şekilde reklamları dönen sakal serumu da hiç bir işe yaramaz.. Bu ürünü üreten ve pazarlayan kişiler ne yazık ki zaafı olan insanları kullanarak vicdanlarını yitirip, cüzdanlarını doldurmanın peşine düşmüştürler.

SAKAL ÇIKMAYAN YERLERE YAPILACAK TEK İŞLEM
Evet mümkün olan bir yöntem var. Öyle sarımsak, ilaç, jilet, ters jilet gibi tekniklerden çok çok farklı.. Saç ekimini mutlaka duymuşsunuzdur. Saçları seyrek ya da tepesi hiç olmayan kişiler saç ekimi ile tekrar yeni saçlara sahip olmaktadır. Bir çok kişi buna da inanmaz yalan gibi gelir ama son derece doğru ve bilimseldir.

Aynı durum sakal, bıyık ve kaş için de geçerlidir. Sakalları olmayan kişilerin yapabileceği tek çözüm yolu sakal ekimi yaptırmaktan geçer. Başka hiç bir şekilde sakal çıkması sağlanamaz.

Sakal ekimi için kökler enseden, varsa boyunda ki gereksiz kıllardan alınabilir. Doğru yöntemlerle ekildiğinde doğallığa yakın görünüm elde edilir. Kimse sakal ekimi yapıldığını anlamaz. En merak edilen ise ekilen sakal uzar mı ya da kesilir mi şeklindedir.. Evet, sakal köküyle ekilir. Dolayısıyla uzar ve kesilebilir. Herhangi bir sakıncası asla yoktur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur