Mikro Sinüsektomi

Hastaların iş, güç ve özel hayat kaybı yaşamaması için cerrahlar bu konuda sürekli çalışmalar yapmakta ve mevcut yöntemlerin üzerinde geliştirmeler yaparak modifiye etmektedirler.

Mikro Sinüsektomi Nedir ?

Mikro sinüsektomi bölgeye en az hasarın verilmesi amacıyla kişide iş, güç veya özel yaşam kaybı yaşatmayacak şekilde kıl yumağının etrafını saran zarıyla birlikte çıkarılma işlemine verilen isimdir. Bir çok kıl dönmesi tedavi yöntemi olmasına rağmen, bu yöntemlerin kendi içlerinde geliştirilip modifiye edilmesiyle mikro sinüsektomi en gelişmiş kıl dönmesi tedavi yöntemidir.

Mikro Sinüsektomi Yönteminin Avantajları

Diğer tedavi yöntemlerinde uygulanan kesi 12-30 cm şeklindeyken, mikro sinüsektomi ameliyatında kesi 1-2 cm kadar yapılmaktadır. Hem bu sayede ciltte net bir şekilde gözüken yara veya dikiş izi olmamaktadır. Bu durum askeri ya da polis okuluna gidecek olan insan için oldukça önem teşkil etmektedir. Diğer bir avantajı diğer tedavi yöntemlerinde kullanılan narkozun kullanılmaması olup en önemli avantajı hastane veya evde günlerce istirahat etmek gerekmemesidir. Bu yöntemin uygulanması yalnızca 10 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilmekte olup, hasta tedavi bitiminde kendi imkanlarıyla hayatına devam etmektedir.

Mikro Sinüsektomi Nasıl Yapılır

Cilt altına biriken kıl, tüy ve diğer yabancı maddeler ile etrafını saran kapsülü bir bütün halinde çıkarabilmek için 2cm kadar küçük bir kesi yapılmaktadır. Bu küçük kesi doku üzerinde herhangi bir gerginlik oluşmasına sebebiyet vermemektedir. Kıl dönmesi rahatsızlığına maruz kalan kişilerin %95’den fazlasında kıl yumağı ve bu kılların girmesinde rol oynayan delikler 1-2 cm’lik bir alandadır. ve ameliyat bu 1-2 cm’lik küçük alan üzerinde gerçekleştirilmektedir. Fazla büyük kesi yapılması gereksiz yere sağlıklı olan fazla dokuların çıkarılmasına sebep olacağından olabildiğince küçük kesi yapılmaktadır.

Klasik ameliyatların sonunda çıkarılan parça gözlemlendiğinde çıkarılması gerekenin 10 katı fazla ve sağlıklı dokunun çıkarılmış olduğu görülmektedir. Bu denli gereksiz uygulamalara son verilmesi ve hastaya avantaj sağlaması için mikro sinüsektomi yöntemi geliştirilmiştir.

http://www.mikrosinusektomi.com
http://www.kildonmesi.com.tr/kil-donmesinde-micro-sinusectomi
http://www.ideaklinik.com.tr/mikro-sinusektomi/
http://www.ideaklinikbakirkoy.com/mikro-sinusektomi-kil-donmesi-ameliyati/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur