Memede Varis

Memelerde meydana gelmekte olan toplardamar genişlemeleri hastalık olarak nitelendirilmemektedir. Fakat kozmetik olarak kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu sorun daha çok kadınların yaptırdığı meme büyütme ameliyatından sonra veya kişinin yapısal fonksiyonlarından kaynaklı, hormonal etkilerin de desteğiyle meme duvarında mevcut olan ince venler, daha koyu yeşil renkli hale bürünerek görünür hale gelmektedir. Bu durum kişiye rahatsız edici bir durum yaratmaz. Fakat kozmetik olarak çirkin görüntü rahatsızlık verebilir.

Varis, bilindiği üzere bir toplardamar genişlemesi hastalığıdır. Cilde yakın olan toplardamarların genişleyerek, uzaması veya kıvrımlı bir hale alması ile meydana gelmektedir. Memelerde olan varis yüzeysel ince venlerin daha net bir hale gelmesiyle meydana gelmektedir. Kişiyi rahatsız edecek derecede bir problem oluşturmaz. Tedavisi tamamen estetik olarak görüntü için yapılır.

Bu tarz problemler için skleroterapi yöntemiyle varis tedavisi uygulanabilir. Çoğunlukla bir seans yeterli olabilir fakat damarların boyutuna ve yoğunluğuna ve şekline göre bir kaç seansta sürebilir. Tedavi sonrasında daha önce net bir şekilde görünmekte olan venlerin varlığı oldukça azalma gösterir. Tedavisi uzman ve tecrübesi olan kalp damar cerrahı tarafından yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur