Lazerle Varis Tedavisi

Gelişen teknolojinin insanlara verdiği kolaylıklara çabuk alışan insanoğlu herhangi bir sağlık sorunu yaşadığında da haklı olarak en kolay tedavi yöntemlerini araştırmaktadır. Konumuz olan varis rahatsızlığında da insanlar ilk araştırmalarını lazerle varis tedavisi, lazerle varis tedavi edilir mi şeklinde yapmaktadır.

Sorunun cevabı kısa ve net bir şekilde yapılır olarak verilebilir. Fakat asıl önemli konu her varise yapılır mı? tabi ki hayır.

Lazerle varis tedavisi konusuna ayrıntılı bir şekilde değinelim..

Lazer ile varis tedavisi ilk olarak 1999 yılında yapılmış olup tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. O günden bugüne milyonlarca kişinin tedavi olduğu bu yöntem son derece etkili ve başarılı olup yalnızca kılcal damarların tedavisinde başarı sağlamaktadır. Orta ve kalın varis olarak adlandırdığımız diğer damar genişliği türlerinde maalesef herhangi bir etkisi yoktur.

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?
Lazer ışığın ısı enerjisine döndürüldüğü bir teknolojik cihazdır ve bu ısı kılcal damarların üzerine verilerek tahrip edilmeleri sağlanır. Isının bacaklara zarar vermemesi için soğuk jel uygulanır ve bu sayede kişinin de herhangi bir acı hissetmesi önlenir. Cilt üzerinden yapılan uygulama son derece basit ve kolay bir şekilde yapıldığından fazla ayrıntısı yoktur.

lazerle varis tedavisi nasıl yapılır?

Lazerle Varis Tedavisi Avantajları
– Narkoz gerektirmez.
– Yanınızda herhangi bir refakatçi getirmenize gerek yoktur.
– Muayene olur olmaz tedaviye de alınabilirsiniz.
– Acı, ağrı, kesi veya dikiş söz konusu değildir.
– Pansuman ve istirahate lüzum yoktur.
– Tedavi sonrasında kendi imkanlarınızla çıkabilir ve günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Lazerle Varis Tedavisi Ağrılı mıdır?
Tedavi esnasında veya sonrasında herhangi bir ağrı söz konusu olmamaktadır. Ameliyatsız tedavilerde ilk esas kişilerin herhangi bir ağrıya maruz kalmamasıdır.

Lazerle Varis Tedavisi Ne Kadar / Kaç Seans Sürer?
Bu konu hakkında muayene yapılmadan herhangi bir bilgi verilmesi mümkün değildir. Doktorun yapacağı muayene doğrultusunda saptayacağı yoğunluk ve boyuta göre değişiklik gösterir. Çoğunlukla 1 seansta bitirilen lazer tedavisi istisna durumlar için bir kaç seans gerektirebilir.

Lazer Tedavisi Sonrası Yapılacaklar Nelerdir?
Lazer yanınızda refakatçi getirmenize bile gerek duymayacağız basit ve pratik bir yöntemdir. Bir kaç dakika dinlendikten sonra kendi imkanlarınız ile tedavi merkezini terk ederek işinize veya evinize yürüyüş yaparak dahi gidebilirsiniz.

Kaynak:
https://www.varistedavi.gen.tr/lazerle-varis-tedavisi
http://www.varisnedenolur.com/igne-ile-varis-tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur