Silgi Lazer Yöntemiyle Kılcal Varis Tedavisi

Varisler insanları çeşitli sıkıntılara sokan bir sorundur. Bilindiği üzere varis, genişleyen damarlara verilen isimdir. Bu damarlar tipine göre çeşitli sıkıntılar yaratır.

Varis çeşitleri şunlardır
– Kılcal varisler
– Orta varisler
– Kalın varisler

Yukarıda da belirtildiği üzere her varis tipinin kendine göre yaşattığı şikayetler söz konusudur.

Örneğin orta ve kalın varislerde ağrı, sızlama, ağırlık ve yorgunluk hissi söz konusuyken kılcal damarlar da çoğunlukla çirkin görüntüden şikayet edilmektedir.

Özellikle mini etek, şort giyen ve yazları denize girerek, güneşlenmeyi tercih eden kadınlar bu durumdan son derece müzdarip olmaktadır.

Kılcalların net bir şekilde görünmesi, kadınlar tarafından çok sık şikayet edilen bir durumdur.

Tedavisi bir çok yöntem ile kolayca yapılabilmektedir.

Günümüzde bir çok tedavi merkezi tarafından radyo frekans ve lazer yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntemler ameliyatsız tedavi yöntemleri olup, kısa sürede uygulanır. Başarısı ve avantajları oldukça fazladır.

Kılcal varislerin iyileştirilmesine yönelik son zamanlarda bir yöntem daha geliştirilmiştir. Exotherme lazer ismi verilen cihaz ile kılcallar saniyenin 4/1’i kadar zamanda yok edilebilmektedir.

Ülkemizde buna başlıktan da anlaşılacağı üzere Silgi lazer ismi verilmektedir.

Damarların yoğunluğuna göre 1 ya da bir kaç seansta tüm kılcallar yok edilmekte ve bu süre içerisinde hiç bir hasta iş, güç kaybı yaşamamaktadır.

Silgi lazer cihazının soğutma özelliği ile de hasta tedavi esnasında herhangi bir acı, ağrı ya da yanma hissetmez denilebilir. Hissetse dahi çok minimizedir.

Silgi lazer tedavisi şu an IDEA Klinik Kadıköy şubesinde Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN tarafından uygulanmaktadır. Yakın bir süreç içerisinde ise IDEA Klinik’in tüm şubelerinde uygulanmaya başlanacaktır.

https://www.varistedavi.gen.tr
https://www.varisnedenolur.com/varis-nasil-gecer
https://www.ideaklinikbakirkoy.com/modern-varis-tedavisi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur