Kıl Dönmesi Kendiliğinden Geçer mi

Kıl dönmesi rahatsızlığı vücutta bulunan saç ya da sırt kılları gibi tüylerin, elbise tozlarının ve cilt kalıntılarının kuyruk sokumu bölgesine düşmesi ve bir delik oluşturarak cilt altında toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu oluşumu biraz daha açalım.

İnsanların saçından günlük olarak 80-100 adet civarında kıl dökmektedir. Bu herkeste meydana gelebilen normal bir problemdir. Fakat çoğu kişi farkında bile olmaz. Özellikle erkeklerde düşen saçlar ense bölgesinden aşağı kuyruk sokumu bölgesine gider. Burada biriken kıllar herhangi bir sürtünmeyle ciltte delik açar ve cilt içerisine doğru yürüme gösterir. Kıl nasıl delik açar diye düşünmüş olabilirsiniz. Fakat bu kılların ucu çok sivridir ve insan cildinde gözle görülemeyen çok küçük delikler mevcuttur, kıl bunlardan birine denk gelerek adeta bir matkap gibi delikten yol açmaktadır. Kıllar zamanla sırasıyla buradan giriş yapar ve cilt içerisinde yumak haline gelir. Sadece kıllar değil elbiselerden düşen tozlarda buraya giriş yapabilmektedir. Peki bu sürtünme nasıl olur ?

Özellikle masa başı çalışan ya da şoförlük yapan kişiler bel ya da sırt ağrısı ile kendilerini yorgun hisseder ve rahatlamak amacıyla yayılırlar. Bu yayılma esnasında da kıl ile vücut sürtünme gösterir. Bahsettiğimiz yabancı cisimler bu şekilde delik açmakta ve giriş sağlamaktadır.

Kıl dönmesi engellenir mi?

Gerekli tedbir ve önlemler alınarak dikkat edildiğinde bir çok hastalığın önüne geçilebilir. Bu kıl dönmesi için de geçerlidir. Günlük olarak temizlik yapılması, bölgenin hijyenine dikkat edilmesi. Düşen kıl ya da benzeri yabancı maddelerin temizlenmesi, mümkün olduğunda günlük duş alınması ve otururken yayılmadan oturulması kıl dönmesinin önlenmesinde büyük rol oynayacaktır.

Kıl dönmesinin bitkisel tedavisi
Çok gereksiz bir başlıktır. Sadece bu soru fazla sorulduğundan dolayı açıklama gereği duyulmuştur. İlaç krem ya da bitkisel karışımların cilt altında oluşan yumak ve kapsülü yok etmek için üstünlükleri yoktur. Tek çözümü tıbbi tedavi yöntemleridir. Günümüzde 3-5 dk kadar kısa bir sürede uygulanan yöntemler bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi İlacı
Bitkisel karışım başlığında yazmış olduklarımız bu başlık içinde geçerlidir. Kıl dönmesi tıbbi yöntemlerin dışında tedavi edilemez.

http://www.kildonmesi.com.tr
https://www.hangidoktorbakar.com/kil-donmesi
https://www.kildonmesinedenolur.com/kil-donmesi-kendiliginden-iyilesir-mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur