Kadın Basur Doktoru

Çeşitli nedenlerle makat bölgesinde meydana gelen bir çok rahatsızlık vardır. Bunlar basur, makat çatlağı, anal apse, anal fistül gibi rahatsızlıklardır. Kıl dönmesi de bölgeye yakın bir hastalık olduğundan nispeten makat hastalığı olarak tanımlanabilir.

Toplumda en sık görülen makat hastalığı basurdur. Her 3 kişiden 1’inde mutlaka vardır. İnsanlar basurun meydana gelmesinde ki rol oynayan sebepleri bilmediği için bu rahatsızlığa maruz kalırlar. Aslında yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler oldukça kolaydır.

Basur neden olur?
Makat hastalıklarının bir çoğu kabızlık probleminden dolayı meydana gelmektedir. Kabız kalmanın neresi kötü ki diye düşündünüz değil mi? Şöyle ki, insanlar kabızken dışkılama ihtiyaçları olduğunda ıkınırlar. Ikınırken anüste ki toplardamarlara basınç uygulanır ve anüste bulunan toplardamarların dokularında zedelenme meydana gelmektedir.

İlk meydana geldiği dönemde tedavisi çok kolay bir rahatsızlıktır. Fakat insanlar gerek utandıklarından, gerekse zaman bulamadıklarından ya da önemsemediklerinden basur derecesi ilerleme göstermektedir. Bu geçen zaman içerisinde iyileşmek için neredeyse evde kendi kendilerine denemedikleri yöntem kalmamaktadır.

Özellikle kadın hastalar, hastalığın meydana geldiği bölgenin verdiği sıkıntıyla muayene olmaya çok yanaşmamaktadırlar. Fakat bu süreç içerisinde hala tedbirsiz davranışlara devam edilmesi hastalığında derecesinin artış göstermesine neden olarak şikayetlerin artmasına sebep olmaktadır. Bir zaman sonra dayanılmaz bir hal alan şikayetler kişiyi doktora gitmeye zorlamaktadır.

Aslında ilk farkedildiği zaman doktora başvurulsa hem tedavisi kolay olacak, hem de bunca şikayet boşu boşuna çekilmemiş olacaktı.

Basur / Hemoroid İçin Hangi Doktora Gidilir?
Hemoroid için proktoloji konusunda uzman bir genel cerrahi uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Eğer bulunduğunuz lokasyon da proktoloji uzmanı yoksa genel cerrahi uzmanına başvurabilirsiniz. Ameliyatsız yöntemlerle tedavi uygulayan doktorları tercih etmeniz tavsiye edilir.

İstanbul Kadın Hemoroid Doktoru

Erkek doktordan utanıyor ve muayene olmaya yaklaşmıyorsanız İstanbul Bakırköy’de görev yapmakta olan Op. Dr. Seher ŞİRİN’i tercih edebilirsiniz. Seher ŞİRİN hastalarıyla yakınen ilgilenen bir doktordur ve proktoloji (makat hastalıkları) konusunda uzmandır. Yıllarca eski ismiyle Samatya olarak bilinen Fatih eğitim ve araştırma hastanesinde görev yapmakta olan Seher ŞİRİN Bakırköy’de ki muayenehanesinde hasta kabûlüne devam etmektedir.

Basur dışında, makat çatlağı, kıl dönmesi, anal fistül, anal hematom gibi rahatsızlıklar için Seher Hanım’ı tercih edebilirsiniz.

İzmir Kadın Genel Cerrahi Uzmanı

Yine makat hastalıkları konusunda uzman kadın genel cerrahi uzmanlarından biri de İzmir’de görev yapmakta olan Op. Dr. Demet AĞRAS’tır. Demet AĞRAS basur, anal fissür, fistül, kıl dönmesi gibi konularda uzmandır. Meslek hayatı boyunca çeşitli sağlık kurumlarında görev yapmış olan hekim bir çok kişinin sağlığa kavuşmasına yardımcı olmuştur.

Her iki hekim de proktoloji yani makat hastalıkları konusunda uzman olup, ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulamaktadır.

Bu hekimlere ulaşabileceğiniz irtibat numaraları şu şekildedir,

Op. Dr. Seher ŞİRİN / İstanbul – Bakırköy
TEL: 0212 542 08 88 – 0212 572 72 65 – 0212 572 72 66
GSM: 0506 142 41 12

Op. Dr. Demet AĞRAS / İzmir – Alsancak
TEL: 0212 246 10 04 – 0212 247 10 04
GSM: 0532 463 96 82

http://www.basurdoktoru.com/
http://www.hangidoktorbakar.com/basur-hemoroid
http://www.basurklinigi.com/basur-doktoru/
https://www.hangibolume.com/hemoroid-basur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur