İğneyle Varis Tedavisi

Teknolojinin gelişmesiyle sağlık alanına katmış olduğu yenilikler bazı hastalıkların ameliyatsız tedavi edilebilmesine imkan tanıdığı gibi tedavi süresininde minimize edilmesine olanak tanımıştır. Varis rahatsızlığı da bunlardan biridir. Bir çok tedavi merkezi, farklı ameliyatsız yöntemler kullanarak varislerin tedavi edilmesini sağlamaktadır.

İğne kullanılarak yapılmakta olan tedavilere skleroterapi ve köpük ismi verilmektedir. Tedavi esnasında iğne ile sorunlu damarın içerisine ilaç enjekte edilerek uygulanmaktadır.

Skleroterapi:
Üst kısımda bahsettiğimiz gibi özel bir ilaç sorun yaratan damarın içerisine enjekte edilerek tahrip edilmektedir. Bu işleme skleroterapi ismi verilmektedir. Enjekte edilen ilaç daha sonra böbrekler aracılığıyla vücut dışına atılmakta ve herhagi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Köpük Tedavisi:
Skleroterapi ile aynı yöntemdir. Fakat burada ki fark, ilaç skleroterapi de olduğu gibi sek bir şekilde değil hava ile karıştırılarak enjekte edilmektedir. Hava ile karıştırılan ilaç köpük şeklini aldığından dolayı köpükle varis tedavisi ismi verilir.

Bu yöntemler ameliyata nazaran çok pratik ve avantajlıdır. Kişinin özel, sosyal veya iş hayatını engelleyebilecek faktörleri kapsamaz. Tedavi sonrasında kişi hayatına devam eder.

https://www.varisnedenolur.com/igne-ile-varis-tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur