Hemoroid Bitkisel Tedavisi

Makat hastalıklarının içerisinde en sık karşılaşılan basur yani tıbbi ismiyle hemoroid diyebiliriz. Basur çeşitleri olan bir rahatsızlıktır. Bunlar iç ve dış hemoroid olarak iki sınıfa ayrılırlar, iç hemoroid de kendi arasında 4 derecede incelenmektedir. Bu Dereceler 1. 2. 3. ve 4. derece şeklinde sınıflandırılmaktadır. 1. derece en hafif iç basurken, 4. derece en şiddetli olanıdır. Basur kabızlık ve bununla ilişkili olarak tuvalet ihtiyacının giderilmesi sırasında sarfedilen ıkınmanın toplardamarlarda gevşeme olmasına sebep olmasıyla oluşan bir rahatsızlıktır.

Basur genel olarak ağrı yapan bir hastalık değildir. 3. ve 4. derece iç basurda ağrı olabilir. Bunun sebebi anüsten çıkan memenin makat kasları arasında sıkışmasıdır. Buna basur boğulması (tromboze hemoroid) ismi verilmektedir. Şimdi gelelim konumuz olan hemoroidin bitkisel tedavisine.

Bitkisel Basur Tedavi Yöntemleri
Hemoroid henüz ilk oluşum safhasındayken makat hastalıkları (proktoloji) konusunda tecrübeli bir hekime muayene olursanız size ilaçla tedavi önerebilmektedir. Eğer bu yolla tedavi edilemiyorsa da lazer yöntemini tercih edebilir. Fakat toplumda neredeyse hiç kimse bu bölgede oluşan hastalık için erken davranarak muayene olmamaktadır. Kişiler utanma probleminden dolayı çözümü farklı yollarda aradığından ve alınması gereken önlemlere dikkat etmediğinden hastalık ilerleme gösterir ve tek tedavi seçeneği cerrahi yöntemler olmaktadır.

Bitkisel karışımlarla basur tedavi edilmez, böyle bir şey mümkün değildir. Fakat hastalığın sebebi olan kabızlığa çözüm olabilir ve dolayısıyla rahat dışkılayan insan ıkınmaya da gerek duymamaktadır. Bitkisel karışımları kullanarak kabızlığını gideren insanlar hastalıklarının geçtiğini sanırlar. Fakat tekrar kabızlık ve ıkınma gösterildiğinde rahatsızlık nüksetmektedir.

Yazımızın başında basurun tanımını bu sebepten dolayı yapma gereği duyduk. Tekrar söyleyelim ıkınmayla beraber oluşan basınçla bu bölgede bulunan toplardamar gevşeme gösterir ve doku hasarı oluşur. Hiç bir ilacın bu hastalığı tedavi edebilme özelliği olamaz. Fakat kişilerin şikayetlerinin azalmasın da büyük rol oynayabilir.

Şikayetlerin tümü tamamen bitmesi için öncelikli olarak cerrahi yollarla memenin alınması daha sonrasında ise kişinin kabız olmaması için gerekenleri yapması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur