Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Toplumda bıyık, erkeğin makyajı olarak nitelendirilen bir faktördür. Bir çok insan uzatmaz sürekli tıraş olurken, bir çok kişi bıyık ve sakal bırakmayı sever. Hatta uzatmaya alışan ve çok seven kişiler herhangi bir sebepten dolayı sinek kaydı tıraş olduklarında kendilerini çıplak ve tuhaf hissederler. Onları sakal ve bıyıklı görmeye alışık olan insanların yanlarına gittiklerinde belki de geyik konusu bile olabilirler 🙂 Şaka bir yana.. Dediğimiz gibi sakal ve bıyık erkeğin makyajı olup, karakteristik bir özellik katmaktadır.

Fakat bazı insanların çeşitli nedenlerden dolayı bıyığı ve sakalı hiç çıkmayabileceği gibi, yarım da çıkabilir. Yarımdan kasıt örneğin kişinin sakalları varken, bıyıkları seyrek olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bazı kişiler umursamadan hayatına bu şekilde devam edebilirken, bir çok insan kafaya takarak sıkıntı yapabilmektedir.

Böyle bir durumda en uygun çözüm kesinlikle bıyık ekimi yaptırmaktır.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?
Bu konuda mümkün olduğunca derin ve geniş araştırma yapılması gerekir. Çünkü bıyık ekimi ciddiyet gerektiren önemli bir iştir. Kökler uzman bir doktor tarafından ekilmelidir. Bir çok merkez bu işlemi asistanına yaptırdığından bu son derece önemli bir konudur ve dikkat edilmelidir. Köklerin ekim açısı 25-30 derece olmalıdır. Ve kökler tek tek ekilmelidir. Aslında kişiler bıyığını kendi ekmeyeceği için nasıl yapılır sorusundan ziyade nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek gerekmektedir.

biyik-ekimi

Şimdi dikkat edilecek faktörleri özetle sıralayalım.

– Mümkünse ekilecek kökler sakalın boyun kısmında bulunan gereksiz alanlardan alınması gerekir. Çünkü buradaki kılların yapısı bıyıkla aynı olduğundan doğal bir görünüm sağlar.
– Kökler 3-4 içeren şekilde yani demet halinde değil, tek tek delik açılarak ekilmelidir. Demet halinde ekilenler bir delikten 3-4 kıl çıkacağı için çirkin bir görüntü oluşturmaktadır.
– Köklerin ekimi 25-30 derece açılarla yapılmalıdır. Daha dik açılarda yapılan ekimlerde bıyıklar aşağı doğru değil direk karşıya doğru dimdik uzayacak hem kötü gözükeceği gibi hem de rahatsızlık verecektir.
– Kökler kanal açma yöntemiyle değil, delik açarak ekilmelidir. Çünkü kanal açmak için cilde uygulanan kesiler, çukurluğa sebep olmaktadır. Dolayısıyla kişi bıyıklarını sinek kaydı şekilde kestiğinde çukurluklar ile karşılaşacaktır.
– Bir çok merkez ekim işlemini asistanlarına yaptırmaktadır. Fakat ekimler ciddiyet gerektirir ve uzman doktor tarafından yapılması gerekmektedir.
– Kökler kişiden tek tek alınmalı ve tek tek ekilmelidir. Toplu şekilde alım yapıp sonra onları toplu bir şekilde ekmek geçen süre içerisinde alınan köklerin ölmesine ve hiç bir işe yaramamasına sebep olmaktadır.

Sadece köse ya da bıyığı yarım olanlara değil yara, dikiş veya yanık izlerinin üzerine de bıyık ekimi yapılarak kişi rahatsız olduğu görünümden kurtulabilmektedir.

http://www.biyikekimi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur