Ben Tedavisi

Günümüzde neredeyse tüm insanların vücudunda çeşitli boyutlarda ve tipte benler bulunmaktadır. Öyle ki; bazı insanlar vücutlarında ben olup olmadığının farkında bile olmayabilir. Bazıları ise yüz, el, boyun gibi direk başka insanlar tarafından görülebilen ya da rahatsız edebilen türdedir. Genel olarak insanların benlerini tedavi ettirmesinin iki sebebi bulunur.

– Kötü görüntü
– Beni bulunduğu yere bağlı olarak giysi ya da kolye tarzı aksesuarlara takılması ve rahatsızlık vermesi.

Siz ben aldırmak için bir doktora başvurduğunuz zaman büyük olasılıkla ben haritası yaparak takip edilmesi gerektiğini

Estetik Ben Aldırma Nedir?
Başka insanlarla diyalog halinde gözlerinin sürekli çarptığı ve dikkat çektiği kozmetik sorun yaratan benlerin tedavisi tamamen estetik amaçlı yapılan bir uygulamadır. Kişinin estetik görüntüsüne zarar vermeden ve hatta daha güzel görünmesini sağlama amacıyla yapılan ben tedavisi uygulamasıdır.. Yani burada ki amaç eskisinden daha kötü bir görünüme sebep olmak değil, daha güzel bir görünüm elde etmektir. Teknolojinin sağlık alanına katmış olduğu yenilikler ben tedavisi yönünde de oldukça ilerleme kaydetmiştir ve kolay bir hal almıştır. Eskiden ameliyat ile alınan benler artık 1 dakika kadar kısa bir süre içerisinde kolayca alınmaktadır. Ameliyatla alınan benlerin yerinde dikiş izi kaldığından ve belkide çoğu zaman benden daha kötü bir hal almasına sebep olunurlen, bu teknolojik aletlerle alınmakta olan benlerin yerinde sohbet mesafesinden bile anlaşılmayacak şekilde belli belirsiz bir iz kalmaktadır.

ben-tedavisi

Ben Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?
Bu tedavi için uygulanmakta olan 3 yöntemi sizlere detaylı bir şekilde açıklayalım.

Lazer Yöntemi
Lazer, sağlık alanında bir çok hastalığın tedavisi için, yine bir çok tedavi merkezinde kullanılan bir yöntemdir. Isı taşıyan lazer ışınları bene uygulanmakta ve yok edilmektedir.

Radyo Frekans (Buharlaştırma İle Ben Tedavisi)
Lazer gibi radyo frekansta bir çok sorunun tedavisi için uygulanan bir yöntemdir. İsminden dolayı bir çok insan radyasyon ile karıştırarak rahatsızlık duyabilir. Fakat bu yalnızca isim benzerliğidir ve radyasyonla hiç bir ilgisi olmayıp, radyo dalgaları kullanılmaktadır. Bu yöntemle yapılan tedavi %95 oranında tek seansta gerçekleştirilir ve işlem bir dakikada tamamlanır. Ben tekrar nüksetmeyecek şekilde tahrip olur.

Elektrokoter (Buharlaştırma)
Eskiden ben tedavisi için yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biriydi. O zamanların en gelişmiş yöntemi olan elektrokoter bugün yerini radyo frekans yöntemine bırakmıştır. Elektrokoter elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren bir cihazdır. Fakat etki sınırı net olmadığından fazla derine girerek çukur bir iz bırakma olasılığı yüksektir. Kullanımı rastgele kişiler tarafından değil, kesinlikle uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Bu yöntem daha çok kondilom yani makat siğili tedavisinde tercih edilmektedir.

http://www.estetikya.com/estetik-ben-aldirma
http://www.hangidoktorbakar.com/ben-neden-olur
http://www.ideaklinik.com.tr/ben-tedavisi/
http://www.hangibolume.com/ben-aldirma
http://www.ideaklinikbakirkoy.com/ben-tedavisi-yontemleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur