Ben Aldırmak Tehlikeli midir?

Gerek estetik olarak görüntü çirkinliğine yol açan gerekse bulunduğu yer itibariyle elbise giyim çıkarırken rahatsızlık söz konusu olan benler için kulaktan duyma bir çok bilgi bulunmaktadır. Bir çok insanda bulunan benler hakkında neredeyse herkesin bir fikri vardır. Fakat bu bilinenler bilimsel bakımdan gerçeği yansıtmamaktadır.

Benler doğuştan gelebildiği gibi, ileri ki yaşlarda da ortaya çıkabilmektedirler. Her benin kanserleşme riski olabilir fakat bu risk oranı benin yapısına, boyutuna, rengine veya bulunduğu yere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ben aldırmanın tehlikesi varmı ?

Konu komşuya ya da çevrede ki diğer insanlara sorduğunuzda ben aldırmak kanser yapar şeklinde cevap alırsınız en az 10 kişiden 9’u kesinlikle bu şekilde cevap verir, fakat bu gerçeği yansıtmaz. Asıl olay alınan ben artık vücutta olmayacağından kanser tehlikesi de taşımamaktadır. Olmayan benin kanseri de olmayacaktır. Aynı şey rahim için de geçerlidir, örneğin rahimi alınmış olan bir kadının rahim kanseri olma olasılığı da yoktur.

Ben kanser riskine karşı nasıl takip edilmeli ?

Benlerin kanserleşme riski vardır demiştik. Bu bir çok faktöre göre değişir. Özellikle güneşe maruz kalan bölgelerde bulunan benler daha fazla risk taşımaktadır. Fakat bu risk üzerimize yıldırım düşüp ölmemiz ihtimalinden çok daha düşüktür.

Tedavi edildiğinde benin riskleri de yok olurmu ?
Doğrudur. Ben artık vücutta yer almadığından dolayı, onunla birlikte mevcut tüm riskler de yok olmuş olur. Sağlık konularında yaklaşım tamamen bilimsel olmalı ve çevreden öğrenilen bilgilere kulak asılmamalıdır.

http://www.medipratik.com/ben-sildirme/
http://www.ideaklinik.com.tr/ben-tedavisi/
http://www.hangibolume.com/ben-aldirma
http://www.ideaklinikbakirkoy.com/ben-tedavisi-yontemleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur