Basur İlaçları Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Günümüzde insanların maruz kaldığı hastalıkların bazıları hap, krem ya da fitil gibi ilaçların kullanımıyla iyileşirken, bazı hastalıkların çözümü maalesef o kadar kolay olamayabiliyor.

Basur İlaçla Tedavi Edilir mi?
Doktor, muayene veya ameliyat gibi korkuları olan ya da iş, özel ve sosyal hayat yoğunluğu sebebiyle vakit kaybı yaşamak istemeyen insanların internet ortamında en çok araştırdıkları konulardan biri basur rahatsızlığının ilaçla tedavisinin mümkün olup, olmadığıdır.

basur ilacı nasıl kullanılır

Bu sorunun cevabı tamamen rahatsızlığın evresine göre değişiklik göstermektedir. Eğer kronik olmamış ve yeni başlamış olan basur unuz mevcutsa kesin denilemeyecek düzeyde ilaçla tedavisi denenmektedir. Bu da yalnızca 1. derece olan iç basur rahatsızlıklarında söz konusu olmaktadır. Diğer derecelere ulaşmış olan rahatsızlıklar kronik olarak görüldüğünden ilaçla tedavisi pek mümkün olamamaktadır.

Her ne kadar ilaçların tedavi etme olasılıklarının düşük olmasından bahsetmiş olsak dahi bazı ilaçların kişinin yaşamış olduğu şikayetleri azaltmaya yönelik avantaj sağlamaktadır.

Tablet Formunda Basur İlacı
Daflon ; Genişleme gösteren toplardamarların daraltılması için reçete edilen ve aynı zaman da kanama, şişlik, ağrı gibi şikayetlerin minimize edilmesine olanak tanıyan ilaçtır. Etkisini tam olarak görebilmek için 15 gün kullanılması gerektiği gibi herhangi bir çözüm alınamadığı taktirde kullanımı bırakılmalıdır.

Doxium ; Tablet formunda kullanılabilen ürünlerden biridir.

Anestol ; Basur rahatsızlığı olan kişilerin şikayetleri bazen oldukça ızdırap verici olabilmektedir. Anestol krem uyuşturucu etkisi olan bir krem olup, anüse sürüldüğünde uyuşturucu etkisi sayesinde kişiye şikayetlerini hissettirmemektedir. Aynı krem makat çatlağı rahatsızlığı içinde kullanılabilir.

Hedensa Pomat ; Anestol kremi tanıtırken bahsedilenler bu ilaç için de geçerlidir. İçeriğinde mentol bulunan bu krem ağrı ve diğer şikayetleri azalttığı gibi bölgede ferahlık meydana gelmesini de sağlamaktadır.

Hemoralgine Pomat ; Diğer kremler gibi uyuşturucu özelliği bulunan bir kremdir. Toplardamarın daralmasına olanak tanımaktadır.

Kortos Krem ; Eğer kaşıntı şikayetleriniz epeyce ileri derecedeyse kortos krem kullanarak önüne geçmeniz mümkün olmaktadır.

Pruzon Krem ; Vücut üzerinde meydana gelen kaşıntıların tümünde etkili ve başarılı bir çözüm sağlamaktadır.

Diğer benzer basur ilaçları
Procto-Glivenol Krem
Proctolog Krem
Basur Fitili
Kortos fitil
Procto-Glivenol

Yukarıda ismi verilen tüm ilaçlar doktor tarafından tavsiye edilmesi doğrultusunda kullanılmalıdır. Makat bölgesinde bir çok hastalık mevcut olabildiğinden, basur teşhisinin uzman bir doktor tarafından konulması gerekmektedir.

Basur İçin Hangi Doktora Gidilir?
Basur için genel cerrahi uzmanına muayene olunması gerekmektedir. Mümkünse proktoloji (makat hastalıkları) alanında tecrübeli olan hekimler tercih edilmelidir.

İlaçla Basur Tedavisi Olur mu?
Basur şikayetlerine benzer farklı makat hastalıkları bulunmaktadır. Kişi kendi kendine veya çevresinden duyduklarıyla bu farklı rahatsızlığına basur tanısı koyabilir. Dolayısıyla problem zaten düzelecektir fakat ilaç, krem veya karışımları kullandığı ana denk geldiğinde tedavi olduğunu sanır. Çevresinde basur rahatsızlığı olan kişilerede benim rahatsızlığım bunları kullanarak geçti, seninkide düzelir diyerek tavsiyede bulunur. Bu durumda en çok bitkiselcilerin işine yarar.

Basur derecesi ilerleyen kişilerin rahatsızlıkları üstte bahsettiğimiz gibi ilaç veya benzeri kremlerle geçmez. Sadece kişinin rahatlamasına olanak tanır. Ve basura sebep olan kabızlığa çare olabilir bununla beraber ıkınmada olmadığından rahatsızlık kendini hissettirmeyebilir.

Basur ilaçları nelerdir
Aslında basur çok ağrı şikayeti göstermeyen bir rahatsızlıktır. Fakat tromboze hemoroid (basur boğulması) meydana geldiğinde ağrılara maruz bırakabilir. Bu durumlarda kullanılacak ağrı kesiciler, anestol merhem, kortos fitil, proctoglivenol krem, proctolog anal krem gibi ilaç ve kremler kullanılırsa rahatlatıcı olmaktadır. Ayrıca günde istenildiği kadar sıcak su oturma banyosu da çok fayda sağlar.

Basura Bitkisel Çözüm Var mı?
Üst kısımda bu sorunun cevabını verdik. Bu tarz karışımlar iyileştirme sağlamaz. Fakat rahatlıcı etkileri mevcuttur. Rahatsızlığa sebep olan kabızlığa çare olabileceğinden şikayetler ortadan kalkabilir.

Basur Nasıl Geçer?
Hastalığın derecesine ve şikayetlerine göre değişir. Basur tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Bazı insanların basuru çok küçük olabileceği gibi, bazı insanların ki dayanılmaz bir hal almaktadır.

Basur İçin Hangi Doktor / Bölüm Bakar ?
Yapılması gereken en doğru hareket fazla zaman geçirmeden proktoloji alanında tecrübesi olan bir genel cerraha başvurmaktır. Hekimin yapacağı, göz, parmak ve anoskop muayenelerinden sonra hastalığın derecesi belli olacak ve uygun tedavi yöntemi tavsiye edilecektir.

Basur Hakkında Bilgi Alabileceğiniz Faydalı Kaynaklar
http://www.hangidoktorbakar.com/basur-hemoroid
http://www.basurklinigi.com/ilacla-basur-tedavisi-olur-mu/
http://www.hangibolume.com/hemoroid-basur
http://www.basurdoktoru.com/basur-ilacla-gecer-mi
http://www.hemoroidnedenolur.com/basur-ilac-tedavisi.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur