Ameliyatsız Varis Tedavisi Yöntemleri

Varis hastalığı üç çeşidi olan bir rahatsızlıktır ve kişilerin gösterdiği öneme göre ilerleme göstermektedir. Orta varisi olan birinin varis tipi sürekli orta kalacağı gibi, ilgisiz ve tedbirsiz davranmaya devam ettiğinde ilerleme göstererek kalın varis şeklini alabilmektedir. Hastalığın tipine, boyutune ve hastaya göre uygulanabilecek ameliyatsız tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler son derece avantajlı olabileceği gibi ekonomik yönden biraz pahalı olabilmektedir. Uygulanacak olan teknik doktor muayenesinden sonra belli olmaktadır.

Ameliyatsız tedavi yöntemlerini sıralayarak tanıyalım;

Lazerle tedavi yöntemi
Teknolojinin sağlık alanında gösterdiği gelişmelerle birlikte lazer kullanımı da geniş bir alana yayılmıştır. Bir çok problemin tedavisinde epey yaygın bir şekilde kullanılmakta olan lazer damar genişlemelerinin tedavileri için de kullanılmaktadır. Lazer hasta ve hekime kolaylıklar sağlayabilmektedir. Bu tedavinin ardından kişiler herhangi bir istirahate falan gerek duymadan günlük hayatlarına devam edebilmektedirler.

Az önce de dediğimiz üzere varis dışında bir çok cilt hastalığı için lazer yöntemi başarılı olmaktadır.

Fakat lazerin uygulanabildiği varis tipi sınırlıdır, çoğunlukla estetik açıdan kötü görünümlere sebebiyet veren kılcal damarların tedavisinde kullanılabilmektedir. Kılcal varisler 1mm inceliğinde kırmızı renklere sahip olan damarlardır.

Radyo Frekans Tedavisi
Lazer uygulaması ile hemen hemen aynı denilebilecek bir yöntem olup fazla farkı bulunmamaktadır. Radyo frekans tekniği insanlar tarafından yanlış anlaşılmakta ve radyasyon yaydığı düşünülmektedir. Bu da kişileri tedirgin edici bir faktör olmaktadır. Fakat radyo dalgalarının kullanıldığı bu yöntem herhangi bir radyasyon içermemektedir. Kişiler bu konuda endişe etmemeli, son derece rahat olmalıdırlar. Uygulanacağı alan lazerde olduğu gibi sadece kılcal damarların tedavisi içindir.

Köpükle Tedavi Yöntemi
Ameliyatsız varis tedavisi denildiğinde en çok kullanılan yöntem köpükle tedavi yöntemi denilirse yanlış bir tanım olmaz. Bu teknikte tedavi için ince uçlu bir iğne kullanılmaktadır. İğnenin ile problem yaratan damarların içerisine ilaç enjekte edilmekte ve sorun oluşmasına neden olan damarların tahrip edilmesi sağlanmaktadır. Enjekte edilen ilaç hava ile birlikte karıştırıldığından köpüğe benzer bir hal aldığından dolayı buna köpük tedavisi ismi verilmektedir. Enjekte edilen köpük herhangi bir zarar vermemekte böbrekler yardımıyla vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

Bitkisel Varis Tedavisi

En can alıcı konulardan biri de bitkisel varis tedavisidir. Çünkü damar genişlemesi rahatsızlığına maruz kalan kişiler herhangi bir yerde bu başlığı okuduklarında ya da televizyon, radyo veya internette bu konuyla ilgili bir görüntü ve video gördüğünde pür dikkat dinlemektelerdir. Bunun sebebi ameliyat korkusu ya da maddi durumdan kaynaklı nedenler olabilmektedir. Fakat maalesef bitkisel ya da bilimsel hiç bir ilacın varisleri tedavi edebilme yeteneği bulunmamaktadır. Bu tüketilecek olan bitkisel gıdalar veya cildinize uygulayacağınız merhemler varisten dolayı meydana gelen yakınmalarınızı azaltma şansına sahip olsa da, hastalığı tedavi edici üstünlükleri bulunmamaktadır.

Bir çok kişi varislerin bu yollarla tedavi edilebileceğini ısrarla söylüyor olsa da maalesef mümkün değildir!

Varis Çorabı
Yine hastalığı iyileştirme yönünde bir etkisi yoktur fakat yüksek derecede şikayetlerin azalmasını sağlayabilir. Doktor tavsiyesi ile uygun çorabı kullanmak daha olumlu faydalar sağlamaktadır.

Sülükle Varis Tedavisi

Bitkisel tedavide belirtildiği gibi sülüğünde varis için herhangi bir artı yönü bulunmamaktadır. Sülük kan emen bir hayvan olduğu için bacakta göllenen kanı emmekte ve kişiyi kısa bir süre için de olsa rahatlatabilmektedir. Fakat problemi gidermede herhangi bir etkisi yoktur. Çeşitli nedenlerden dolayı genişlemeye maruz kalan damarların içerisinde kanı yukarı doğru pompalama görevi gören kapakçıklar hasar gördüğünden dolayı varis oluşmaktadır. Bu nedenle sülüklerin ne bu kapakçıkları onarma gibi bir lüksü bulunmakta ne de damarları eski haline getirebilme özelliği bulunmaktadır. Bu yöntemle herhangi bir avantaj yakalayamaz, sadece zaman ve harcadığınız parayla maddi kayıp yaşarsınız.

https://www.varistedavi.gen.tr
http://www.ideakliniksisli.com/sisli-varis-tedavi/
http://www.medipratik.com/ameliyatsiz-varis-tedavisi-izle/
https://www.ideaklinikbakirkoy.com/ameliyatsiz-varis-tedavisi/
https://www.varisnedenolur.com/ameliyatsiz-varis-tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur