Nasır Bandı Nasıl Kullanılır?

Nasır problemi yaşayan kişiler bir çok sağlık sorunun da olduğu gibi öncelikle tedaviyi kendileri uygulamak isterler. İnternet ortamında baktığınızda bir çok sağlık sorununa karşı bitkisel kürler, kremler, şifalı sular ya da sülük gibi çeşitli yöntemler bulmak mümkündür. Televizyon programlarında ve çeşitli videolarda da ünlü prof. doktorlar bitkilerden yaptıkları karışımların tariflerini insanlara sunmaktadır. Bu bitkisel karışımlar bazı sağlık problemlerine karşı elbette iyi gelebilir veya şikayetlerinin azalmasında etkin rol oynayabilir fakat bazı sağlık problemlerine karşı asla ve asla üstünlük sağlayamazlar.

Nasır Bandı İşe Yarıyor mu?
Konumuz olan nasır bandı yeni oluşmuş ve köklenmemiş olan vak’aların tedavisinde başarı sağlayabilirken ilerlemiş ve uzun zamandır var olan köklenmiş nasırlar için herhangi bir tedavi sağlayamazlar. Fakat denenmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Nasır Bandı Nedir?
Görünümü yara bandı gibi olup, içeriğinde bulunan asit ile nasır vak’asını yakması beklenir. Küçük ve hafif ayak nasırların ortadan kaldırılmasında etkin rol oynayabilir. Nasırın tam üzerine yapıştırılması gerekir eğer sağlıklı derinin üzerine yapıştırılır ise bu bölgede de yanıklar oluşturabilir. Nasır bandının bir kaç saat ya da bir kaç gün durması gerekebilir. Bunun en doğru bilgisini eczacıdan ve bandın içinde ki kullanım talimatından temin edebilirsiniz.

Nasır Bandı Kullanımı
Satın aldığınız nasır bandının kullanımını yine eczacınıza danışın ve içinde bulunan kullanma talimatı mutlaka inceleyin!

Yara bandına benzer nasır bandını yapışkanlı yüzeyinden ayırın ve muhtemelen renkli olan kısmı tam nasırın üzerine denk getirerek yapıştırın. Sağlıklı ve sorun olmayan bölgeye temas etmesine izin vermeyin. Çünkü sağlıklı cilt ile temas etmesi halinde burası da asitten dolayı yanarak zarar görebilir.

Bandın burada bir kaç saat ve bir kaç gün durması gerekebilir. Bu süre içinde kaymaması ve oynamaması gerekir. Bunun için üzerine yarabandı yapıştırarak nasır bandının kaymasını engelleyebilir ve sabit durması için destek yapabilirsiniz.

Nasır Bandı Nasıl Çıkarılır?
Durması gereken vakit geçip çıkarılma işlemine geldiğinde bir pens yardımıyla bandı çıkarabilirsiniz. Pensiniz yok ise elinizle de çıkarabilirsiniz. Çıkardığınızda nasırın üstünün çok değişik bir renkte olduğunu göreceksiniz bu sizi endişeye sokmasın normaldir. Üzerinize Tentürdiyot sürmeniz gerekmektedir. Ve bunu asla ihmal etmemelisiniz. Eğer nasırınız ortadan kalkmamış ya da bir kısmı duruyorsa tekrar yeni bir bant yapıştırabilirsiniz.
http://www.bulogren.com/nasir-bandi-nasil-kullanilir.htmlhttps://www.nasirtedavi.com/nasir-bandi-nedir-ise-yarar-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık üzerine bilgi içerir. Nasır Tedavisi Saç Biti Makat Çatlağı Varis Tedavisi Bul Öğren Varis Neden Olur